Na Facebook stranici „Grad Tuzla“ anonimni čitalac postavio je pitanje gradonačelniku Zijadu Lugaviću i nadležnim inspekcijama, tražeći odgovor o korištenju javnih površina za naplatu parkinga u centru grada.

Na Facebook stranici „Grad Tuzla“ anonimni građanin je uputio javno pitanje gradonačelniku Tuzle, Zijadu Lugaviću, kao i nadležnim inspekcijskim službama.

Građanin je izrazio nezadovoljstvo zbog, kako navodi, postojanja nelegalnih parkinga u centru grada, posebno na prostoru kod Muzičke škole i na obližnjim lokacijama, gdje se, prema njegovim tvrdnjama, vrši naplata parkiranja na javnim površinama.

– „Poštovani gradonačelniče Lugavić i nadležne inspekcije, kako dozvolite ove nelegalne parkinge kod Muzičke škole i iznad, u centru grada, kao na nekom seoskom vašaru? A smetaju vam žene po Slatini što prodaju sir i kajmak. Je li imate neki tal sa ovim iznajmljivačima parkinga na javnim, a ne privatnim površinama i to nelegalno? Kada će se ovome stati u kraj?“, navodi se u objavljenom komentaru.

Ove tvrdnje predstavljaju stav i pitanje građanina izneseno na društvenim mrežama i za njih trenutno nema zvanične potvrde nadležnih institucija. Istovremeno, pitanje otvara temu korištenja javnih površina u centru Tuzle i eventualnog nadzora nad prostorima na kojima se vrši naplata parkiranja.

Ostaje da se vidi hoće li gradska uprava ili nadležne inspekcijske službe odgovoriti na postavljena pitanja i pojasniti status spornih parking prostora na navedenim lokacijama.

Izvor: FB