DSK pretrpio nezaslužen poraz u Zelinji nakon kontroverznog završetka utakmice
U 16. kolu Prve nogometne lige Tuzlanskog kantona za sezonu 2024/25, ekipa FK “DSK” Devetak pretrpjela je poraz na gostovanju u Zelinji. Domaći NK “Trebava” Zelinja Donja pobijedio je rezultatom 2:1.
Susret je počeo obećavajuće za goste koji su poveli u prvom poluvremenu zahvaljujući Adnanu Kovačeviću, koji je postigao jedini gol za DSK. Međutim, Kovačević je zbog drugog žutog kartona, odnosno isključenja, morao napustiti teren, ostavljajući svoj tim sa igračem manje do kraja utakmice.
U drugom poluvremenu, domaći tim je izjednačio lijepim golom, a susret je dodatno zakomplikovao kazneni udarac u korist Trebave pred sami kraj utakmice. Golman DSK-a, Bjelić, odbranio je prvi pokušaj, ali je prema odluci pomoćnog sudca, koji je signalizirao da golman nije bio na liniji, udarac ponovljen. Domaći igrač je iskoristio drugi pokušaj i postigao gol za konačnih 2:1.
Zahvaljujući NK “Trebava” na fer i korektnoj igri, te im se želi mnogo sreće u nastavku prvenstva.
Za DSK slijedi domaći susret protiv ekipe “Mladost 78” iz Vukovija narednog vikenda.
