Ministar Karan tvrdi da je potpisao 20 rješenja o prelasku iz SIPA-e u MUP RS, dok iz SIPA-e demantuju i navode da su samo dva zaposlenika napustila Agenciju bez navođenja razloga.

Očito je da takozvana „crna trojka“ iz Republike Srpske, za kojom je raspisana potjernica, ne uživa podršku ni u sopstvenom entitetu. Kampanja laži, predvođena izjavama iz MUP-a RS, više služi za unutrašnju propagandu i samoohrabrivanje nego za stvarno uvjeravanje javnosti.

Državna agencija za istrage i zaštitu (SIPA) saopštila je da su samo dva zaposlena, s prebivalištem u Republici Srpskoj, zvanično podnijela zahtjev za raskid radnog odnosa. Portparolka SIPA-e Jelena Miovčić potvrdila je za Detektor da su ova dva zaposlenika napustila Agenciju, ne navodeći razloge, te dodala da prelaze u Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske.

Uprkos tome, ministar unutrašnjih poslova RS Siniša Karan izjavio je juče u Zvorniku da je potpisao čak 20 rješenja za pripadnike SIPA-e koji su navodno prešli u MUP RS. Njegova tvrdnja u potpunoj je suprotnosti s podacima koje je zvanično iznijela SIPA, što ukazuje na pokušaj manipulacije brojkama i stvaranja lažne slike o podršci unutar bezbjednosnih struktura.

Lažne informacije o masovnom prelasku iz SIPA-e u MUP RS dio su šire propagandne strategije kojom se pokušava prikazati jačanje policijskih snaga entiteta, uprkos činjenicama koje govore suprotno.